הכירו את טכנולוגיית ה- MRI הטיפולי לטיפול בשחיקת סחוס

טכנולוגיה חדשנית שפותחה בגרמניה מסייעת למיליוני אנשים בעולם הסובלים מכאבי פרקים ומפרקים עקב שחיקת סחוס לחזור לשגרת חיים מלאה ללא כאב וללא צורך בניתוח

אם עברתם את גיל 45, ככל הנראה שאתם מתחילים להרגיש את מפרקי הגוף שלכם. ואם כואב לכם כשאתם עולים במדרגות, הולכים או עומדים על הרגליים עמידה ממושכת, ייתכן שהכאבים במפרקים נובעים מבעיה נפוצה – שחיקת סחוס.

חוקרים בגרמניה חקרו את הבעיה וגילו פתרון –MRI טיפולי. באמצעות שימוש בתהודה מגנטית בתדר MRI מדויק הצליחו החוקרים לייצר גירוי של תאי הסחוס הפגועים וכתוצאה מכך לזרז את ייצור סיבי הקולגן אשר ממלאים את החלל המפרקי, לשפר את פעילות המפרק ולהפחית לחלוטין את הכאבים. מדובר בטיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום. השינוי אצל המטופל מהיר ביותר ומשנה לחלוטין את מצבו הבריאותי ואת איכות חייו. כיום זהו פטנט רשום המוכר בחברות הביטוח כטיפול רפואי מחליף ניתוח.

מעל 40% מבני ה-60 ומעלה סובלים מבעיה של שחיקת סחוס.

הסחוס הוא רקמת חיבור סיבית וצפופה, המשמשת כרכיב מבני חשוב באיברים מרכזיים בגוף האדם: מפרקים, גידים, אוזניים, אף,דרכי הנשימה ועוד. הסחוס משמש כתשתית לבניית עצם וכתומך בתנועת העצם, שכן הוא גמיש, רך ומונע חיכוך בין העצמות הקשות. עם השנים, החל מהעשורים השלישי והרביעי לחיים, המפרקים המחוברים זה לזה באמצעות סחוס מאבדים את השכבה המצפה הטבעית שלהם. הסחוס המחבר נשחק. כתוצאה מכך העצמות מתקרבות זו לזו, ונוצר חיכוך בין עצמות המפרקים, אשר גורם לכאב חד. אל הכאב המתמשך מתלווים סבל רב, קושי בתפקוד הפיזי היום-יומי והגבלות בתנועת הגוף.

הסובלים משחיקת סחוס לרוב נמנעים מפעולות פשוטות ומאבדים מאיכות החיים שלהם, עד שלבסוף אין מנוס מניתוח קשה להחלפת מפרק, שיקום ארוך וטיפול פיזיותרפי ממושך שתוצאותיו אינן מבטיחות שיפור אמיתי של המצב..

כיום, הטיפולים שקיימים בשוק:הזרקות של חומרים לתוך הסחוס הפגוע, פיזיותרפיה, סטרואידים, וניתוח להחלפת מפרק, כל אלו מציעים במקרה הטוב הקלה זמנית של הכאב, אך לא פתרון אמיתי של הבעיה. על אף כי ידוע שלא ניתן לבנות סחוס מחדש, הטכנולוגיה פורצת הדרך עושה שימוש בתהודה מגנטית וה- MRI הטיפולי למעשה משפעל את פעילות הסחוס באמצעות גירוי מנגנון השימון הטבעי של המפרק, פעולה המונעת את הכאבים.

הזמן משחק כאן תפקיד חשוב, שכן נדרשת עבודה עם סחוס פעיל לעבוד איתו.

הטיפול המהפכני מיושם באמצעות טכנולוגיית MBST הרשומה כפטנט עולמי. הטיפול נחשף כבר בשנת 1999 וכיום מיושם בהצלחה רבה במאות מרכזים רפואיים ברחבי העולם. מאות אלפי מטופלים שסבלו מבעיה של שחיקת סחוס (אוסטאוארטריטיס) זכו לשוב לחיים ללא כאב – מתנה גדולה ביותר. כיום הטיפול הזה מתבצע גם בישראל.

האם הטיפול כואב?
ממש לא. הטיפול אינו מלווה בכאבים, והוא ללא כל תופעות לוואי. הוא כולל תשעה מפגשים יום-יומיים רציפים, בני כשעה כל אחד, במהלכם מתבצע השימוש בטכנולוגיה הלא פולשנית MBST.

האם הטיפול מוכר על-ידי חברות הביטוח?
בוודאי. טיפול זה מוכר ואף מומלץ על-ידי חברות הביטוח כטיפול בשחיקת סחוס המחליף ניתוח.

אם אתם סובלים מהבעיה, רוצו על זה.

שימו סוף לסבל עכשיו, צרו קשר עם מרפאת מדטק!

הטיפול מחליף את הצורך בניתוחי החלפות מפרקים רק אם נשארו תאי סחוס בכמות מספקת , על כן מוכר כטיפול מחליף ניתוח על ידי חברות הביטוח הפרטיות.