חוברת מידע למטופל

הצלחה בפתרון בעיית שחיקת סחוס

הטכנולוגיה פותחה ויוצרה בגרמניה. לאחר 4 שנים של מחקר ופיתוח ושנתיים של בדיקות ומחקרים באוניברסיטאות בגרמניה ובאוסטריה, נחשפה MBST, ומאז נוסתה בהצלחה על מאות אלפי מטופלים ברחבי העולם.
מדטק החלה פעילותה בישראל במרץ 2007, ועד היום טופלו אלפי מטופלים, במעל 80% הצלחה.

ייחודיות הטיפול ב – MBST

תכניות הטיפול קצרות, כל תכנית נמשכת שעה בלבד, למשך 9 ימים רצופים. הטיפול נערך בלבוש מלא, ניתן לשכב או לשבת במנוחה, לצפות בטלוויזיה או לקרוא.

בטיחות הטיפול ב – MBST

הטיפול אינו פולשני ואינו כולל מתן תרופות, הוא בטוח וללא תופעות לוואי.

MBST פטנט עולמי מאושר לשימוש ברחבי העולם

טכנולוגיית MBST רשומה כפטנט עולמי ומאושרת לשימוש בארצות השוק האירופאי המשותף CE, ובישראל באישור משרד הבריאות , רישיון אמ"ר .

MBST פשוט ואפקטיבי.

תהודה מגנטית טיפולית, הינה התפתחות של מכשיר ההדמיה MRI – טכנולוגיה הדמייתית רפואית, שנחשבת כיום מהמתוחכמות והמובילות בתחומה .
חילוף החומרים ברקמות גוף האדם, נשלט על ידי שדות מגנטים ואלקטרונים. גוף בריא מוסת את התחדשות התאים והרקמות עם אותות משלו. לעומת זאת רקמה שתפקודה לקוי, לעיתים קרובות משבשת את אותות הגוף ומונעת את התחדשות התאים. 
התוצאה: כאב, והפחתת תנועתיות המפרקים, סימפטומים שודאי מוכרים לך.
MBST מספקת טיפול אשר מכוון מחדש את אותות האיבר הפגוע למסלולם המקורי, הנורמאלי והבריא, בכדי להפעיל מחדש את המטבוליזם ולהחיות את רקמת הסחוס. הטכנולוגיה פועלת לשיפור מקור שחיקת הסחוס, כלומר, חוסר האנרגיה של תאי הסחוס. כתוצאה מכך, חלה הקלה על הסימפטומים.

אופן פעולת MBST

תאי הסחוס מורכבים ברובם ממים אשר הרכבם הפנימי הינו אטום מימן אחד ושני אטומי חמצן. אטומי המימן ברקמת האדם פועלים באופן הדומה למגנטים זעירים, המסתובבים סביב הציר הקוטבי שלהם. מיקום צירי הסיבוב אלו במרחב הינו רנדומאלי, כך שמולקולות המכילות מימן לא מציגות תכונות מגנטיות חיצוניות.

כאשר מולקולות כאלה נתונות לשדה מגנטי אחיד, צירי הסיבוב של גרעין המימן מתאימים עצמם לשדה המגנטי ומתקדמים על פי תדר, הנקרא Larmor frequency  תדר זה תלוי בעצמת השדה המגנטי החיצוני.

אם אטום המימן מטלטל ב"תדר לרמור", השדה האלקטרומגנטי מעביר אנרגיה לפרוטון על ידי הפיכת כיוון הסיבוב שלו. כאשר השדה נכבה, סיבוב הפרוטון שב לכיוונו המקורי ומעביר את האנרגיה הדרושה לרקמות סביבו.

כאשר מפעילים ומפסיקים את השדה האלקטרומגנטי, אנרגיה מועברת מהמתקן הטיפולי לרקמה. בתאים מייצרי רקמת סחוס מועברת אינפורמציה המחקה פעילות סינטטית מחודשת לתאים המנוונים ומכאן ההתחדשות של תאים פגועים.

משך הטיפול ב – MBST

1. בדיקה יסודית על ידי המנהל הרפואי, האורתופד ד"ר יואב יוסלביץ. 
הבדיקה נערכת באמצעות אבחון צילומי רנטגן עדכניים ובדיקה פיזית, והינה תנאי הכרחי לקביעת התאמת הפציינט לטיפול. אנו לא מטפלים במקרים בהם סיכויי ההצלחה נמוכים. ניתן לשלוח צילומי רנטגן לאבחון ראשוני ללא התחייבות.

 2. שאלון VAS – 
לאחר שהרופא אישר את קבלת הטיפול, ייערך שאלון ה – VAS על ידי הצוות המקצועי במרפאה. שאלון זה מתעד טווחי תנועה ורמות כאב נוכחים, בכדי לקבוע קו התחלת טיפול ותיעוד נקודת MBSTהתחלתית.

3. סדרה של 9- 5 טיפולים 
כל אחד אורך שעה בדיוק למשך 9 – 5 ימים רצופים 

 4. תרגילי ניידות לתחזוק ושימור תוצאות הטיפול 
מומלץ החל משבועיים לאחר הטיפול, עם סיום הטיפול ידריך אתכם הצוות המקצועי שלנו, תרגילי הניידות מותאמים לכל מטופל באופן אישי.

5. בדיקת מעקב ראשונה 12 – 6 שבועות מסיום הטיפול. 
בדיקה זו חשובה מאוד לקביעת מגמת יעילות הטיפול. ד"ר יוסלביץ מודד את טווחי התנועה ושוב נערך שאלון ה – VAS לקביעת נקודת MBST חדשה ולהשוואה עם הנקודה ההתחלתית. הקריטריונים הנבדקים הם: שינוי בעצמת הכאב ושיפור טווחי התנועה במפרק המטופל.

6. בדיקות מעקב לטווח ארוך
אנו במדטק מקפידים לשמור על קשר עם מטופלינו לשם הערכת יעילות הטיפול לטווח ארוך. כל שלושה חודשים למשך שנה מסיום הטיפול, המטופל מתבקש להגיע לבדיקת מעקב על ידי ד"ר יוסלביץ. הקריטריונים הנבדקים הם: השוואת צילומי הרנטגן לפני ואחרי טיפול, הקלה על הכאב ומדידת השיפור בטווחי תנועה.
גם כאן נקבעת נקודת MBST חדשה להשוואה עם הנקודה ההתחלתית.

ללא כאב וללא תופעות לוואי

ללא כאב

טיפול MBST הוא בטוח ואפקטיבי. הוא אינו כרוך בכאבים, אך לעיתים תחושת כאב לא מוכרת היא אינדיקציה להצלחת הטיפול.

ללא תופעות לוואי

טכנולוגיית התהודה המגנטית שימשה את הרדיולוגיה שנים רבות בקבלת רזולוציית תמונה גבוהה, וכך סייעה למתן אבחנות וטיפולים באופן מדויק. השימוש בתהודה מגנטית לא גורם לשום תופעות לוואי, מה שהופך אותה לבטוחה יותר מבדיקת רנטגן פשוטה.

יעיל ובטוח לחלוטין

שדה התהודה המגנטית פועל באופן בלעדי על תאי סחוס פגועים אשר בהם האנרגיה הפוטנציאלית מתחת לנורמה. הדבר מאפשר לתאים אלה לאגור אנרגיה, המסופקת על ידי הטיפול, אשר מכילה אותות תיקון והתחדשות לתאים. תאים עם רמת אנרגיה נורמאלית, או מעל הנורמה כמו תאים ממאירים, לא סופגים אנרגיה זו. לתאים אלה תבניות תדר שונות מתאי הסחוס הפגועים. טיפול MBST נבחן בבדיקות בטיחות מחמירות ואושר לשימוש על ידי משרד הבריאות.

אזהרות

מטופלים הסובלים מבעיות לב, בעיקר מהפרעות קצב או בעלי קוצב לב, משאבות אינסולין, דפיברילטור וכדומה, אינם יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיית MBST או להיות בקרבה ישירה למכשיר בעת הפעלתו. המרחק הבטוח הוא 40 – 30 ס"מ מהמכשיר בעת הפעלתו.  לפציינטים בעלי השתלות מתכתיות או בעלי עבר אונקולוגי באזור המפרק המטופל, יש להתייעץ עם רופא לפני הטיפול. די בספק זעיר בכדי להימנע מהטיפול! נשים בהריון וחולי HIV לא יטופלו בטכנולוגיית MBST

הנחיות להגברת יעילות הטיפול ב – MBST

  • במהלך תקופת הטיפול מומלץ לשתות הרבה מים, לאפקטיביות מרבית של הטיפול
  • חובה להימנע מפעילות גופנית מאומצת, בעיקר במפרק המטופל
  • יש להימנע משתיית משקאות המכילים קפאין
  • במהלך הטיפולים חשוב מאוד לידע את הצוות המקצועי עם כל שינוי בהרגשה הכללית
  • במהלך הטיפול הינך עשוי לחוות תחושת חום קלה או עקצוץ מקומי, בחלק מהמקרים יתכן כאב לא מוכר
  • תוצאות הטיפול הראשונות באות לידי ביטוי לאחר 8 – 6 שבועות, 5% בקרב המטופלים חשים הקלה כבר במהלך הטיפול
  • בדיקות מעקב נערכות לאחר 3 חודשים, 6 חודשים ושנה מסיום הטיפול

בכדי לעצור את השחיקה עכשיו, יש ליצור קשר עם מרפאת מדטק!

הטיפול מחליף את הצורך בניתוחי החלפות מפרקים רק אם נשארו תאי סחוס בכמות מספקת, על כן מוכר כטיפול מחליף ניתוח על ידי חברות הביטוח הפרטיות.