יש פתרון לכאבי גב

טיפול בכאבי גב באמצעות MBST

כאב גב תחתון כרוני הוא הפרעה מתישה עם מעט מאוד אפשרויות טיפול מוצלחות. פיזיותרפיה ואלחוש בלבד לא מהווים פתרון וניתוח משמש כמוצא אחרון עקב התחלואה והסיכונים הכרוכים בו. כעת, MBST מציעה אלטרנטיבה מוצלחת למטופלים הסובלים מהכאב שבשגרה ומעניקה להם את חייהם בחזרה.

מחקרים

אחד מהמחקרים המרשימים היא עבודה שנעשתה על ידי פרופסור קוליק במרכז שיקומי למחלות ראומטיות בשפלדן, אוסטריה.
מחקר כפול, סמוי (d.b.stu) שהבהיר את ההשפעה העצומה של MBST בטיפול בכאבי גב תחתון.
62 משתתפים חולקו לשתי קבוצות:
קבוצת המחקר וקבוצת placebo. כולם טופלו בפיזיותרפיה, מסג' והידרותרפיה, אך קבוצת המחקר טופלה גם בטכנולוגית MBST למשך 9 טיפולים עוקבים. המטופלים נבדקו טרם הטיפול, שבוע ו- 3 חודשים לאחר הטיפול. הערכת מצב המטופל נקבעת על ידי 3 שיטות שונות של מדדי כאב ביניהם: visual analogue score; VAs , Roland & Morris disability indexו – .ROMבעוד שקבוצת הביקורת וגם קבוצת הטיפול הראו שיפור שבוע לאחר הטיפול, השיפור היה משמעותי במידה רבה אף יותר בתוצאות הבדיקות של הקבוצה שטופלה בMBST. יתרה מכך, השיפור שנראה עם טיפול MBST היה עקבי גם לאחר 3 חודשים, והשפעה זו לא נראתה כלל על קבוצת הפלסבו. השיפור המשמעותי ביותר בטיפול MBST היה בשאלות RoM הנוגעות לעניין המוגבלות ואי נוחות, כגון: בעיות שינה, תשישות, מגבלות בניידות והזמן הדרוש להתלבש.
מסקנות המחקר הראו יתרון משמעותי לטיפול ב – MBST גם כאשר משולב תכנית שיקומית לגב.

למה להמשיך לסבול כשיש פתרון?  צור קשר עכשיו

הטיפול מחליף את הצורך בניתוחי החלפות מפרקים רק אם נשארו תאי סחוס בכמות מספקת , על כן מוכר כטיפול מחליף ניתוח על ידי חברות הביטוח הפרטיות.